O nás

O MNE

Aj žena s označením venuša môže byť krásna

     Venuša so svojím enormným poprsím,  veľkým bruškom a širokými bokmi bola kedysi považovaná za symbol krásy. Dnes už by síce v súťaži missiek nebodovala, ale pomenovanie venuša stále označuje ženu, ktorú, ako sa ľudovo hovorí,  „je za čo chytiť“.

Aj ja som jednou z nich. Odkedy si pamätám. Teda vlastne ešte skôr. Mama mi vravela, že už keď som bola bábätko, lekár jej zakázal, aby mi k materskému mlieku dávala ako príkrm kašu, lebo  „vaša Stanka príliš rýchlo priberá“. A dodnes mám odložený list, ktorý som rodičom písala z tábora v prvej triede: „Mylí rodičia, som zdravá a chudá.“ Odvtedy som sa tento stav snažila s väčšími či menšími úspechmi  dosiahnuť bezpočtom diét, ale napokon som si uvedomila – Twiggy zo mňa skrátka nikdy nebude. Vždy budem venuša.

Prvá návšteva obchodu pre moletky bola šok

Lenže aj také venuše sa musia obliekať. Prvá návšteva obchodu pre moletky pred niekoľkými rokmi bola pre mňa poriadny šok. Beztvaré široké odevy v tmavých farbách s nemodernými strihmi a z ťažkých látok mi naznačili, že venuša má byť rada,  že sa aspoň do niečoho zmestí a už vôbec si nemá čo vyberať.

Odvtedy sa situácia zlepšila, ale zohnať niečo vo veľkosti väčšej ako 56 je stále problém. V tom lepšom prípade je to hneď vypredané, horšie ale je, že mnohé obchody akoby nepredpokladali, že aj ženy s veľkosťou 58 či 64 potrebujú plavky alebo len obyčajné rifle. Že chcú pekné oblečenie do práce, na večierok či do divadla.

Začalo sa to vianočným fotením

Inšpiráciou pre vytvorenie tohto e-shopu bolo vianočné fotenie, ktoré sme si dohodli s rodinou. „Úkol zněl jasne“ – ako sa hovorí v komédii Pelíšky – obliecť si vtipné vianočné tričko. No napriek hľadaniu v niekoľkých obchodoch s označením XXXXXL a prezeraniu  e-shopov na internete som musela kapitulovať. Tričko s vtipným vianočným motívom v mojej veľkosti 58/60 skrátka na Slovensku nezoženiem. Napokon som teda išla v červenej tunike, v jedinej veci z môjho šatníka, ktorá ako-tak pripomínala Vianoce, ale nebola som nešťastná. Uvedomila som si totiž, že rovnaké problémy ako ja majú tisícky žien u nás – a prečo by som im teda nemohla pomôcť?

A tak je tu! E-shop Venuša určený pre dámy, ktoré nosia veľkosť od 44 do 68, ale aj napriek tomu sa chcú obliekať pekne, pestro, mladistvo. Verím, že tu nájdete to, čo potrebujete a čo sa vám bude nielen páčiť, ale aj dobre nosiť. Ak by vám predsa len niečo chýbalo alebo by ste mali návrhy na zlepšenie, určite mi napíšte mail. Veď sme v tom, my venuše, spolu!

                                                                                                                        Stanka

3.8/5 (19 Reviews)
Pripojte sa k zoznamu čakateľov Keď bude produkt na sklade, budeme Vás informovať. Prosím, zanechajte svoju platnú e-mailovú adresu.

No fields found, please go to settings & save/reset fields