6 tipov: Ako na fotkách vyzerať čo najlepšie

6 tipov: Ako na fotkách vyzerať čo najlepšie

Patríte k ľuďom, ktorí sa neradi fotia, pretože na fotografiách vyzerajú vždy „hrozne“? Vôbec to nemusí znamenať, že ste nefotogenická. Nelichotivé snímky bývajú často len dôsledkom neskúsenosti.  Stačí si zapamätať niekoľko póz a drobných trikov a fotky z dovolenky budete ukazovať s hrdosťou.

1. Naučme sa základnú pózu

Všimnite si, ako pózujú celebrity – natočia sa k fotoaparátu mierne bokom, jednu nohu vysunú dopredu, položia si ruku na bok a hotovo. Robme to ako ony a hneď budeme mať vizuálne o pár kíl menej.

ako-vyzerat-na-fotografiach-chudsie

2. Zamestnajme ruky

Ak necháme ruky visieť voľne pozdĺž tela, budeme pôsobiť meravo a aj ruky sa budú zdať hrubšie, lebo pripučené k telu zväčšia objem. Stačí si ruku položiť na pás, alebo zdvihnúť nohu do vzduchu, a to dodá fotkám dynamiku a život.

3. Vystrime sa

Teraz využijeme radu rodičov, ktorí nám stále pripomínali, aby sme sa nehrbili. Aj pri fotografovaní to vyzerá oveľa lepšie, keď vypneme hruď a ramená zatlačíte dozadu a dolu. Rovnako postupujme, aj keď nás fotia pri sedení – natiahnime trup, dosiahneme tým zoštíhlenie bruška a zmiznú nám prípadné tukové záhyby.

4. Natiahnime nohy

Ak sa fotíme posediačky, sadnime si na okraj stoličky, mierne sa natočme bokom k objektívu  a preložme si nohu tak, aby jedna bola vysunutá dopredu. Nohy tak budú pôsobiť oveľa dlhšie a teda aj štíhlejšie. Rovnako nám dobrú službu urobí, keď obe nohy šikmo nakloníme nabok, prípadne ich skrížime v členkoch.

5. Využime rekvitizy

Na prekrytie miest na našom tele, s ktorými nie sme príliš spokojné môžeme využiť čokoľvek – kabelku, časopis, palmu, alebo aj zábradlie.

6. Čelom k partnerovi

Pri fotografovní s partnerom alebo kamarátkou by sme tiež nemali stáť obidvaja čelom k objektívu. Môžeme sa k sebe natočiť bokom, prípadne si jeden môže sadnúť a druhý stáť. Snímky budú pôsobiť prirodzene a hravo.

 

Viac dobrých tipov nájdete na instagramovej stránke Bonnie Rodriguez Krywiczki.

0/5 (0 Reviews)

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Pripojte sa k zoznamu čakateľov Keď bude produkt na sklade, budeme Vás informovať. Prosím, zanechajte svoju platnú e-mailovú adresu.

No fields found, please go to settings & save/reset fields